лютий 22, 2023

Лінгвістичний турнір знавців української мови на факультеті педагогіки і психології

У Міжнародний день рідної мови, 21.02.2023, на факультеті педагогіки і психології студенти спеціальності «Початкова освіта» (ПО-12, ПО-13) взяли участь у цікавому лінгвістичному турнірі (організатор – асистент кафедри філологічних дисциплін початкової та дошкільної освіти Петрица Юлія Ігорівна).

Команди «Епітети» та «Словограй» змагалися в турнірах, присвячених питанням культури мовлення, словотворення, лексикології та фразеології. У перервах між випробувальними етапами студенти читали вірші («І мертвим, і живим, і ненародженим…» Тараса Шевченка – Горбач Надія, «Страшні слова, коли вони мовчать» Ліни Костенко – Валігродська Наталія, байку «Ні се, ні те» Івана Павліхи – Йосипенко Ірина, «О слово рідне! Орле скутий!» Олексанра Олеся – Муранець Христина), виконували пісні («Біля тополі» Петра Солодухи – Пшик Ірина, «Ти співала мені про кохання» Костянтина Огнєвого – Пиріг Софія). Ведучі заходу Юлія Романюк та Юлія Петришин оголошували завдання для учасників турніру, комунікували із глядачами.

Команди отримали від декана факультету професора Чайки Володимира Мирославовича солодкі подарунки та разом заспівали фінальну пісню «Мова єднання» (автор слів Олег Самойдюк).

Учасники турніру подарували усім присутнім приємні емоції та вкотре довели влучність поетичних рядків Тараса Шевченка:

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує!.. Знать, од Бога