лютий 25, 2021

Слово-спогад про «світло нагірнеє»

так назвали ми нашу присвяту Лесі Українці з нагоди її 150-річного ювілею. Провели цей захід студенти факультету педагогіки і психології (група ПО-21). Нам активно допомагали викладачі кафедри філологічних дисциплін початкової освіти (Куца Лариса Петрівна – автор сценарію, модератори –Одинцова Галина Степанівна і Турко Ольга Василівна). Вони активно допомагали нам поринути у дух часу Лесі Українки, привідкрити дещо новий життєво-творчий портрет поетеси. Важливим для нас, другокурсників, був сам процес підготовки до проведення заходу у такому жанрі, як слово-спогад. Він розпочався віршем-присвятою «Геніальній Українці», який написала і читала сама авторка, студентка нашої групи Діана Вальчишин. Леся Українка і музика, Леся Українка як перекладач і Леся Українка в перекладах, геніальна неповторність Лесі Українки у творенні драматичних поем – до цих та інших проблем торкалися ведучі і читці, не оминаючи казки дитинства Лесі Українки, її участі у творенні дитячої літератури, питань її виховання і освіти. Але це були лише миттєві згадки, оповиті музичними фрагментами із творів улюблених композиторів Лесі Українки. Бо головним було звучання поетичного слова, красиво, як на мою думку, мовленого студентами. Ми відчували, як з висоти вічності Лесина душа огортала «світлом нагірним» факультетський простір.

Єва Ільчук,

староста групи ПО-21